Su kirliliği hem kullanım hem de içme sularında en çok şikayet edilen konulardan biri. Çeşitli önlemler alınsa da her zaman temizliği tam olarak sağlanamayabiliyor. Gelişen teknoloji sayesinde su filtreleme işlemi yapan otomatik filtrasyon sistemleri ile artık su temizliği maksimum seviyeye çıkıyor.

Neden Otomatik Filtrayon Sistemi?

Otomatik filtrasyon sistemleri suda ve su tesisatında oluşabilecek tortu, bulanıklık, tat değişimi ya da koku gibi olumsuz faktörlerin oluşmasını engelleyen arıtma sistemleridir. Bu sistemler sudaki bakteri, mikrop ya da diğer her şeyi filtreleyerek suyun temiz kalmasını sağlıyorlar. Otomatik filtrasyon sistemleri suları temizlerken aynı zamanda hijyenik ve sağlıklı bir hale getiriyorlar. Bakan Group Mekanik Tesisat Sistemleri uzmanlarına göre suyun kirlilik derecesi arttıkça bağırsak ve enfeskiyonal rahatsızlıkların oranı da aynı oranda artıyor.

Su kirlilğin birçok nedeni olsada en sık görülenleri suya çamur ve kum gibi yabancı maddelerin karışmasıdır. Sağlık durumunu son derece olumsuz etkileyen bu durum suda meydana gelen renk, koku ya da tat değişiminden anlaşılabilir. Otomatik filtrasyon sistemleri bu olumsuz durumların önüne geçmektedir. Bakan Group Mekanik Tesisat Sistemleri uzmanı Ali Boz her yapıya otomatik filtrasyon sistemi kurulmasının önemini vurgularken konuyla ilgili olarak ‘’Otomatik filtrasyon sistemleri ilk olarak insan sağlığını korumak için çok önemli. Sudan vücuda geçen bakteriler bağırsak rahatsızlıklarına neden olabiliyor. Bu da sağlığı olumsuz etkileyerek zamanla ciddi problemlere neden oluyor. Bizim önerimiz mutlaka binalara filtrasyon sistemleri kurulması. Böylece herkes musluklarından akan suyun temizliğinden emin olabilir.’’ şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir