PRP ile sivilcelere yara izlerine ve yılların bıraktığı hasarlara veda edebilirsiniz. Bu yöntem kişinin kendi kanı kullanılarak yapılan cildin yenilenmesine kapı açan en etkili yöntemlerden biridir.

PRP uygulaması için kişiden yaklaşık 10 cc kadar kan alınıyor. Bu kan özel bir ayrıştırma cihazı içine konarak işleme tabi tutuluyor. Ayrıştırma işlemiyle trombosit zengini bir plazma elde ediliyor. Plazma mezoterapi tabancası yardımıyla sorunlu olan cilt bölgesine uygulanıyor. Uygulamanın kaç defa yapılması gerektiğine ise sorunlu bölgenin durumu karar veriyor. Fakat ortalama seans sayısı 3 ile 4 arasında değişiyor. PRP’nin en güzel tarafı ise herhangi bir reaksiyona neden olmaması.

Uygulama öncesinde uygulama yapılacak bölge 20 dakika kadar anestezik kremlerle uyuşturuluyor. İşlem sonrasında hasta hemen sosyal hayatına geri dönebiliyor.

PRP Mucizesi

Uygulama cilde uygulandığında kişiden kişiye ve yaşa göre farklılık gösterse de kırışıklıklarla mücadele de mükemmel sonuçlar elde ediliyor. Cildin kalitesini yükselten bu işlem derinin daha esnek ve parlak olmasını sağlıyor.

Yara ve Sivilce İzlerine Elveda

Uygulama yara ve sivilcelere müdahale ederek izleri sıfıra kadar indirebiliyor.

Saç dökülmelerine dur diyen PRP dökülme şikayetlerini azaltıyor. Saç köklerinin yeniden güçlenmesini sağlıyor. İnce ve cılız saçlarsa uygulama sonrasında güçleniyor ve hacim kazanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir