Şiddetli yangınlara dayanıklı yangın güvenlik sistemleri ile risk oranı en yüksek ortamlarda bile yüksek koruma sağlanıyor. Sertifikalı yangın güvenlik sistemleri ile kimyasal maddelerden çıkan yangınlara hızlı müdahale imkanı sunuluyor!

Kimyasal madde üreten fabrikalar yangın riski açısından en yüksek riske sahip yapılar. Evenos Mühendisleri en yüksek riskli alanların dahi sertifikalı ürünler kullanıldığında yüksek korumaya sahip olacağını bildiriyor. Uzmanlara göre yangının yayılmasının önlenmesinde, yangının nasıl meydana geldiğinden çok hangi güvenlik sistemiyle müdahale edildiği önemli.

Kimyasal maddelerin neden olduğu yangınlar genellikle boya imalatı yapılan fanrikalarda meydana geliyor. Çeşitli yönetmeliklerle bu alanlarda yangın güvenliği zorunlu olsa da bazen ihmal edilebiliyor. Evenos Yangın Güvenlik Sistemleri Mühendisleri özellikle kimyasal madde üretimi yapan fabrikalarda yangın güvenlik sistemleri kullanmanın önemini ‘’ Endüstriyel boya üretiminde ortamdaki solvent ve toz epey fazladır. Bu nedenle yangın dedektörleri bazen tıkanabiliyor ya da içerisine toz dolmuş oluyor. Bu durum yangın anında müdahale edilmesini engelliyor. Tıkanan gözenekler bazen yangına müdahele etmeyi zorlaştırıyor. Bu nedenle mutlaka sertifikalı yangın güvenlik sistemleri tercih edilmeli. Sertifikalı yangın güvenlik sistemleri hem toza ve diğer maddelere karşı daha dayanklı oluyor hem de firmamız tarafından düzenli bakım imkanı sunulduğu için yangın oluşması anında isteyen bir durum yaşanmasının önüne geçilmiş oluyor.’’ sözleriyle anlattı.

Sertifikalı Yangın Güvenlik Sistemleri Hayat Kurtarıyor!

Sertifikalı yangın güvenlik sistemleri yangından korunma konusunda daha etkili. Sertifika sahibi olmak için bir dizi testlerden geçen yangın güvenlik sistemleri bu testleri geçtiğinde sertifika alıyor. Endüstriyel alanları koruma altına alan yangın güvenlik sistemleri Evenos Mühendislik uzmanlarına göre mutlaka adreslenebilir ve ilave yapılır düzeyde olmalı. Bununla ilgili olarak Evenos Yangın Güvenlik Sistemleri Uzmanları ‘’Bir yangın güvenlik sistemi mutlaka sertifikalı olmalı ve testlerden geçmiş olmalı. Ürünün sertifikalı olup olmadığını üzerindeki onaylardan anlamak mümkün. Sertifikalı ürünler sadece kimyasal madde yangınlarında değil her yangında oluşacak kaybın önüne geçebilir. Ayrıca ürünlerin adreslenebilir ve ilave kabul edilebilir olması da yeni sistemlerle entegre edilmes açısından çok önemlidir.’’ şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir