Saç seyrekliği şikayeti erkekler gibi kadınlarda da gün geçtikçe artış gösteren bir estetik problem haline geldi. Gelişen teknoloji sayesinde saç dökülmesi yaşayan kadın hastalarda saç ekimi yaptırabiliyor.  

Saç dökülmesi sorunu yaşayan kişiler arasında bu durumdan en rahatsız olanları genellikle kadınlar oluyor. Son teknoloji saç ekim teknikleri kadınlar saçlarını kestirmeye gerek kalmadan saç ekimi işlemi yaptırabiliyorlar.

Kadınlarda Saç Dökülmesi Neden Meydana Gelir?

Birçok nedeni olan saç dökülmesi kadınlarda en çok, hormonal düzensizlik, demir eksikliği, beslenme bozukluğu, regl düzensizliği, yumurtalık kisti, polikistik over sendromu, tiroit rahatsızlıkları, anemi yani kansızlık gibi sebeplerden meydana gelmektedir. Dökülen saçları geri getirmenin tek kalıcı yöntemi olan saç ekimi yöntemi, kadın hastalar için kurtarıcı bir yöntem oldu.

Kadınlarda Tıraşsız Saç Ekimi Mümkün!

Özellikle kadın hastalar için avantajlı olan yeni saç ekimi yöntemlerinde kadınların saç ekimi yaptırırken saç tıraşı olmaya gerek kalmıyor. Teknoloji ile geliştirilen yeni yöntemler sayesinde saçsız alanlarda bulunan saç köklerine kanallar açılmadan direkt olarak ekim işlemi yapılabiliyor. Bu yöntemin en önemli avantajı saçların saç çıkış yönüne ve ön saç çizgisinin doğala en yakın olacak şekilde oluşuyor olmasıdır. Eurozen Saç Ekim Merkezi Uzmanlarına göre saç ekimi işleminde en önemli nokta ekilen saçların var olan saçlarla aynı yönde çıkması ve ön saç çizgisinin yusyuvarlak bir çizgi halinde değil de doğal saçtaki gibi girintili çıkıntılı olmasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir