Çekmeköy’ün en iyi özel okulları belli oldu. Çekmeköy’de yaşayan ve etraftaki en iyi özel okulu merak eden aileler için Çekmeköy’ün en iyi 5  özel okulunu sizin için araştırdık.

Yerleşimin artmasıyla birlikte Çekmeköy İstanbul’da en çok özel okul bulunana ilçelerden birisi haline geldi. Özel okulların artması hem avantaj hem de dezavantajları beraberinde getirdi. Bu dezavantajlardan en önemlisi okulların eğitim kalitesi açısından araştırma imkanının zorlaşması oldu.

İşte En İyi 5 Çekmeköy Özel Okulları

  1. Çekmeköy Kavram Koleji

Çekmeköy kavram koleji verdiği iyi hizmet ve öğrenci dostu eğitim anlayışıyla listenin en başına gelen özel okul. 20 kişilik sınıfları ve modern eğitim anlayışıyla Çekmeköy Kavram Koleji çocuklarının iyi bir eğitim almasını isteyen ailelerin ilk tercih ettiği kolejlerden birisi. Eğitim anlayışında her öğrenci kendine özeldir anlayışıyla hareket eden Çekmeköy Kavram Koleji, çocuları hem akademik hem de sosyal hayatta başarıya hazırlıyor.

2. Çekmeköy Amerikan Kültür Koleji

Yetkinlik odaklı eğitim imkanı sağlayan Çekmeköy Amerikan Kültür Koleji eğitim anlayışını öğrenci merkezli olarak hazırlıyor. Hem genel kültür hem de sayısal becerilerde alanında uzman eğitimcilerle işbirliği yapan Çekmeköy Amerikan Kültür Koleji adeta modern eğitimin Çekmeköy’deki temsilcisi denilecek düzeyde bir kolej haline geldi.

3. Çekmeköy Okyanus Koleji

Sürdürülenilir gelişimin ilke edindiği bir eğitim anlayışı olan Çekmeköy Okyanus Kolejleri eğitiminde tam öğrenme programlarını uyguluyor. Çekmeköy Okyanus Kolejinin amacı; öğrencilerin yaşam boyu öğrenmede aktif rol aldığı, öğrenilen bilgi ve becerilerin günlük hayata yansıtıldığı yetenek merkezli bir eğitim programı uygulamak ve öğrencileri bu yönde yetiştirmek.

4. Çekmeköy Bilnet Koleji

Deneyim odaklı eğitim ilkesiyle yola çıkan Çekmeköy Bilnet Koleji çocukların merak, keşfetme, düşünme, araştırma, sorgulama dürtülerinin teşvik edildiği, çocuğun gelişiminde ve tüm yaşamında kilit önem oynayacak bir eğitim anlayışı uyguluyor.

5. Çekmeköy Prestij Koleji

Yaratıcı, özgür düşünen, sorgulayan, tasarlayıp üreten bireyler yetiştirme anlayışıyla hareket eden Çekmeköy Prestij Koleji eğitimde fırsat eşitliği ilkesiyle eğitim imkanı sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir