Tanzim satış noktaları yeni bir döneme girdi. Tanzim çadırları bugün itibari ile ürün yelpazesine elma, nohut, pirinç ve mercimeği de dahil etti. Fiyatlar vatandaşın yüzünü güldürdü.

Artan sebze ve meyve fiyatlarına önlem olarak hayata geçirilen tanzim satış noktaları dar ve orta gelirli vatandaşın imdadına yetişti. Vatandaş iki liraya soğan patates almanın tadını çıkarırken, tanzim satış noktalarında satışa sunulan ürünlere yenileri eklendi.

İstanbul ve Ankara’daki tanzim satış noktaları bugün bakliyat ve elma satışına başladı.

Bilindiği üzere tanzim satış noktaları 15 gündür ucuz ve kaliteli sebze satışı yapıyor. Satış noktalarında domatesten bibere, kabaktan ıspanağa, patatesten soğana kadar birçok sebze türü satılıyor. Alınan yeni kararsa tanzim çadırlarında bakliyatında satılması yönünde oldu. Bunun yanında kırmızı elmada çadırlardaki yerini aldı.

Alınan bilgilere göre İstanbul ve Ankara kentlerinde hizmet veren tanzim satış noktaları bakliyat satışlarına bugün başladı. Bakliyatların Toprak mahsulleri Ofisinden temin edileceği bildirildi.

Bakliyatlar arasında yer alan nohudun 2 kiloluk poşetlerde olduğu görüldü. Mercimek ve pirinçse önümüzdeki günlerde reyonlardaki yerini alacak. Mercimek satışları 2, pirinç satışları ise 5 kiloluk paketlerde yapılacak.

Fiyatlara gelince tanzim satış noktalarında 2 kilo nohut 11 lira, 2 kilo mercimek 9 lira, 5 kilo pirinç 30 lira, bir kilo elma ise sadece lira.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir